Cezaevi Memurları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

Parola

Henüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
En Son Ziyaretçiler
23.08.14
gul
01:52:53
23.08.14
kardele...
03:17:41
22.08.14
guard71
06:48:51
20.08.14
y_kurt
2 gün
17.08.14
Esma
5 gün
Daha çok bilgi göster  
En Aktif Üyeler
sessizdevrim
sessizdevrim
Msj Sayısı:2172
uhibbuki
Msj Sayısı:628
Bynefretimm
Bynefretimm
Msj Sayısı:593
____KeSkiN____
____KeSkiN____
Msj Sayısı:564
eserol
eserol
Msj Sayısı:518
sponsor
Linkler
Ankara Bina Mantolama
Ankara Jeneratör
Ankara Çadır
Prestij Teknik Servis
Doblo Forum
Bahar Halı Yıkama
Ankara Palet
Çelik Kapı Ankara
Nakliyat Firmaları
Ankara Winsa
Ankara Mobilya
RSS Beslemeleri
Facebook Hayran Sayfamız
Sponsor Reklam
Başlığı Görüntüle
Burada Olan Üyeler: 1 ziyaretçi
 Başlığı Yazdır
DENEYİMLİ İKM'LERDEN ÖNERİLER
uhibbuki

Gülümse

bervan2007
ben van ikmyi kazandım denetimli serbetlik infaz koruma memurluğuna atanmak için gerekli olan şartlar nelerdir cevaplasanız sevinirim.

sessizdevrim
...

adanali
deneyimli ikm lere bir sorum olacaktı..geçmiş yıllarda diyarbakıra kaç bayan alınmıştı ve kaçta kapanmıştı ulaşabileceğim bir yer var mıGülümse

mrtzklr26
deneyimli ikmler dielimki sıralamaya girdik izleyeceğimiz yolu paylaşırmısınız

theConq

mrtzklr26 tarafından yazılan metin:

az deneyimli versek? :) sıramalaya girdikten sonra açıklanacak listelerde boy-kilo ölçüm gününüzü de öğreneceksiniz, boy-kilo ölçümünüz yapıldıktan sonra eğer geçerseniz birkaç gün içinde geçtiğiniz açıklanacak ve komisyon sitelerinde yeni listeler açıklanacak, mülakat gününüz ve tarihinizi bulup mülakat için hazırlanacaksınız. (ben sözleşmeliyim dolayısıyla burdan sonrasını öğrencilik okuyup mesleğe başlamış arkadaşların cevaplaması daha uygun olur ancak yine de yazayım bildiklerimi) Mülakata girdikten sonra eğer kazanırsanız eğitim için belirlenen tarihte eğitim merkezinde hazır olup eğitiminize başlayacaksınız, infaz hukuku, yakın savunma dersleri sanırım derslerinizden birkaçı, ( biz göreve başlamadan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasını beklemiştik sizlerde kesinlikle güvenlik soruşturmasının sonucu beklenmeyecek çünkü sizler güvenlik soruşturmanızın olumlu sonuçlanacağına dair garanti veren beyanlarda bulunmuş olacaksınız. ) ancak okul okurken güvenlik soruşturmanız olumsuz sonuçlanırsa o güne kadar okumuş olduğunuz gün sayısına göre tazminat ödemek zorunda kalacaksınız. 3-3.5 aylık teorik bilgilerin ardından 1 vize 1 final olmak üzere sınavlara gireceksiniz. Duyduğum kadarıyla bu sınavlarda kalmak çok zor o yüzden korkmayın, ardından yaklaşık 2-3 ay çeşitli cezaevlerinde uygulamalı staj yapacaksınız. Stajın ardından ise komisyon sizleri çalışacağınız kuruma atayacak. Şimdiden hayırlı olsun :) Ama bir özeleştiri yaparak şunu belirtebilirim ki bu işin okulunu okuyan ile okumayan bizler(sözleşmeliler) arasında gerçekten fark oluyor. Çünkü eğitim merkezinde eğitim alarak mesleğe başlayan arkadaşlar ilk zamanlarında bile sözleşmelilerin ilk zamanlarına göre çok daha avantajlılar, neyin yasak olduğunu neyin yasak olmadığını bizden çok daha iyi biliyolar. Beklenmedik bir olay karşısında ne tepki verilmesi gerektiğini biliyorlar. Ve kime nasıl davranılması gerektiğini bizlerden biraz daha iyi kestirebiliyorlar. Tabi bu kıyaslar ilk zamanlarımız içindi, 6 aylık memurum yeni başladım sayılır ama ilk zamanki acemiliğim yok ancak eğitim merkezinden geeln arkadaşlar sanki benim 6 aylık tecrübeme sahip işe başladıkları gün, ben ise daha yeni yeni bu konulara hakim olabiliyorum. O yüzden sakın düşünmeyin keşke hemen başlatsalardı, keşke hemen maaş alabilseydik diye işe başlayınca eğitim merkezinin cidden çok faydasını göreceksiniz. Saygılar. Hepinize şimdiden hayırlı olsun.

muselmansuffe
Çok teşekkür ederim @theConq. Faydalı bilgilerdi.

mrtzklr26
saol admin faydalı oldu gerçekten

eserol
theConq tarafından yazılan metin:

mrtzklr26 tarafından yazılan metin:

az deneyimli versek? Gülümse sıramalaya girdikten sonra açıklanacak listelerde boy-kilo ölçüm gününüzü de öğreneceksiniz, boy-kilo ölçümünüz yapıldıktan sonra eğer geçerseniz birkaç gün içinde geçtiğiniz açıklanacak ve komisyon sitelerinde yeni listeler açıklanacak, mülakat gününüz ve tarihinizi bulup mülakat için hazırlanacaksınız. (ben sözleşmeliyim dolayısıyla burdan sonrasını öğrencilik okuyup mesleğe başlamış arkadaşların cevaplaması daha uygun olur ancak yine de yazayım bildiklerimi) Mülakata girdikten sonra eğer kazanırsanız eğitim için belirlenen tarihte eğitim merkezinde hazır olup eğitiminize başlayacaksınız, infaz hukuku, yakın savunma dersleri sanırım derslerinizden birkaçı, ( biz göreve başlamadan güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasını beklemiştik sizlerde kesinlikle güvenlik soruşturmasının sonucu beklenmeyecek çünkü sizler güvenlik soruşturmanızın olumlu sonuçlanacağına dair garanti veren beyanlarda bulunmuş olacaksınız. ) ancak okul okurken güvenlik soruşturmanız olumsuz sonuçlanırsa o güne kadar okumuş olduğunuz gün sayısına göre tazminat ödemek zorunda kalacaksınız. 3-3.5 aylık teorik bilgilerin ardından 1 vize 1 final olmak üzere sınavlara gireceksiniz. Duyduğum kadarıyla bu sınavlarda kalmak çok zor o yüzden korkmayın, ardından yaklaşık 2-3 ay çeşitli cezaevlerinde uygulamalı staj yapacaksınız. Stajın ardından ise komisyon sizleri çalışacağınız kuruma atayacak. Şimdiden hayırlı olsun Gülümse Ama bir özeleştiri yaparak şunu belirtebilirim ki bu işin okulunu okuyan ile okumayan bizler(sözleşmeliler) arasında gerçekten fark oluyor. Çünkü eğitim merkezinde eğitim alarak mesleğe başlayan arkadaşlar ilk zamanlarında bile sözleşmelilerin ilk zamanlarına göre çok daha avantajlılar, neyin yasak olduğunu neyin yasak olmadığını bizden çok daha iyi biliyolar. Beklenmedik bir olay karşısında ne tepki verilmesi gerektiğini biliyorlar. Ve kime nasıl davranılması gerektiğini bizlerden biraz daha iyi kestirebiliyorlar. Tabi bu kıyaslar ilk zamanlarımız içindi, 6 aylık memurum yeni başladım sayılır ama ilk zamanki acemiliğim yok ancak eğitim merkezinden geeln arkadaşlar sanki benim 6 aylık tecrübeme sahip işe başladıkları gün, ben ise daha yeni yeni bu konulara hakim olabiliyorum. O yüzden sakın düşünmeyin keşke hemen başlatsalardı, keşke hemen maaş alabilseydik diye işe başlayınca eğitim merkezinin cidden çok faydasını göreceksiniz. Saygılar. Hepinize şimdiden hayırlı olsun.

Allah razı olsun.. hayırlısıyla bir de girebilsekpray

adanali
ne geçmek bilmezmiş bu günler yahuGülümsecuma olsa da sonuç ne olursa olsun listeleri görsekGülümse

Atlanılacak Forum: